biogo.pl
Waluty
Waluty

Ashwagandha (Witania ospała)

Żeń szeń indyjski jest wykorzystywany na Dalekim Wschodzie już od wielu setek lat. Jego działanie jest bardzo wszechstronne, a do produkcji zdrowotnych preparatów wykorzystuje się zarówno korzeń, jak i owoce, które rodzi krzew Ashwagandha. Roslina naturalnie występuje na terenach Indi, Bangladeszu, Nepalu, Pakistanu i Sri Lanki, ale obecnie uprawiana jest w wielu regionach świata - także w Afryce i Europie. Witania ospała ceniona jest powszechnie ze względu na swoje właściwości w kwestii regulowania samopoczucia i nastroju, a także wspomagania koncentracji oraz obniżania poziomu stresu - zwłaszcza u sportowców.

Ashwagandha BIO Withania Somnifera Żeń-szeń indyjski korzeń mielony 130 g NatVita

Ashwagandha BIO Withania Somnifera Żeń-szeń indyjski korzeń mielony 130 g NatVita

Ashwagandha BIO Withania Somnifera Żeń-szeń indyjski korzeń mielony 130 g NatVita

OPIS

BIO Ashwagandha Withania somnifera korzeń mielony 130 g NatVita

Roślina ta, to wieloletni krzew z małymi zielonymi kwiatami w kształcie dzbanka. Owoce są pomarańczowe lub czerwone, a korzeń charakteryzuje się nieprzyjemnym zapachem. Wykorzystywane są głównie owoce i korzenie ashwagandhy. W suplementach diety najczęściej znajduje się sproszkowany korzeń. Uprawiana jest w Indach, Chinach, Afryce i w niektórych regionach Europy.
Głównym składnikiem tego zioła, który wpływa pozytywnie na nasz organizm są witanolidy. W korzeniu natomiast najwięcej jest glikowitanolidów w których skład wchodzą stoindozydy i witanozydy.
W swoim składzie zawiera dość dużą dawkę żelaza.
Nie stosować w ciąży. Produktu nie powinny przyjmować osoby, które przyjmują leki na uspokojenie, 
nasenne (np. triazolam), przeciwpadaczkowe, a także środki znieczulające.

Popularność: Popularność: ŚREDNIA

Zamówienie wyślemy do: 24h

1
Cena: 22,89 zł
do góry
Sklep internetowy Shoper Premium