biogo.pl
Waluty
Waluty

Olej rycynowy nierafinowany bez heksanu Castor oil virgin EPS 1 l BIOMUS

Liczba sprzedanych sztuk: fn_get_product_sales(41086)
klientów kupiło szt.
Zamówienie wyślemy do: 72h
Dostawa: od 9,99 zł (Polska) SPRAWDŹ

39,99 zł
Cena: 39,99 zł 39.99

ilość szt
Zyskujesz 39 nasionek [?]

Ocena: 4.00 1 ocen / 0 opinii
Producent: BIOMUS
Kod produktu: 5902409416152

Opis

Olej rycynowy BIOMUS pełni istotną rolę w wielu branżach przemysłowych. Ich wszechstronne zastosowanie obejmuje produkcję mydeł, smarów, płynów hydraulicznych i hamulcowych, farb, farb drukarskich oraz odpornych na zimno tworzyw sztucznych. Dodatkowo, są nieodzownym składnikiem w produkcji wosków, past, nylonu, farmaceutyków i perfum. Ich właściwości plastyfikacyjne sprawiają, że znajdują zastosowanie w lakierach nitrocelulozowych, a także w maściach, kremach, detergentach, barwnikach oraz środkach nawilżających.

  • Synonimy: olej rącznikowy, oleum ricini, castor oil
  • nr CAS: 8001-79-4
  • nr EC: 232-293-8

Olej rycynowy, olej rącznikowy (łac. Oleum Ricini, Oleum Palmae Christi) – produkt roślinny otrzymywany z nasion rącznika pospolitego (byliny, w Polsce rośliny rocznej) przez wyciskanie oleju na zimno i wygotowywanie z wodą. Takie postępowanie pozwala na rozkład toksycznej rycyny (toksoalbuminy), której obecność w nasionach sprawia, że ich zażycie może wywołać śmiertelne zatrucie.

Skład i właściwości
Głównym (ok. 80%) składnikiem oleju rycynowego jest gliceryd 18-węglowego kwasu rycynolowego. W jego składzie znajdują się również mniejsze ilości glicerydów kwasów oleinowego (7%), linolowego (3%), palmitynowego (2%), stearynowego (1%).

Olej rycynowy jest gęstą, białą do jasnożółtej cieczą. Gęstość mieści się w przedziale 0,947–0,970 g/cm³. Niemal nierozpuszczalny w wodzie. Zamarza w temperaturze -24 °C.

Dostawa Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (0)

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać opinię o produkcie

Formy dostawy

DHL

Czas doręczenia:

Darmowa dostawa od xx zł

xx zł
Sklep internetowy Shoper Premium