Olej z czarnuszki zimnotłoczony nieoczyszczony 250ml OLVITA
![]() |
![]() |
![]() |
Opis
OPIS
Olej z czarnuszki zimnotłoczony nierafinowany nieoczyszczony 250ml Olvita
Olej ten wytłaczany jest z nasion czarnuszki egipskiej. Cechuje go bardzo specyficzny, nieco ostry zapach i smak oraz brązowy kolor. Dzięki zastosowanej metodzie tłoczenia "na zimno" występujące w tym oleju kw. tłuszczowe pozostają w niezmienionej formie. Olej ten jest produktem naturalnym. Kolejne partie oleju mogą nieznacznie różnić się między sobą: kolorem, zapachem i smakiem. Są to cechy niemające wpływu na skład oleju.
Olej z czarnuszki powstaje w wyniku tłoczenia na zimno nasion czarnuszki siewnej (Nigella sativa). Tłoczenie oleju w niskiej temperaturze pozwala na zachowanie cennych składników znajdujących się w nasionach, m.in. wielonienasyconych kwasów tłuszczowych, witamin i minerałów. Suplementacja czarnuszką powinna trwać minimum od 3 do 6 miesięcy, ponieważ zaobserwowanie wyraźnych korzyści płynących z dostarczania wielonienasyconych kwasów tłuszczowych wymaga czasu.
SKŁADNIKI
100% olej z czarnuszki.
około 20% nasyconych kw. tłuszczowych, około 58% kw. linolowego, 25% kw. oleinowego, poniżej 1% kw. alfa-linolenowego, zawiera tez kw. ikozenowy i kw. ikozadienowy, witaminę E (tokoferole), witaminę A(karotenoidy) oraz mikroelementy.
Dlaczego warto sięgnąć po olej z czarnuszki ?
Czarnuszka łagodzi wiele dolegliwości, których źródłem są zaburzenia funkcjonowania układu odpornościowego, na którego pracę wpływ mają wielonienasycone kwasy tłuszczowe, przyczyniające się do produkcji przez organizm substancji regulujących odporność. Działanie oleju z czarnuszki polega na przywracaniu w łagodny sposób równowagi układu immunologicznego organizmu. Olej z czarnuszki znajduje swoje zastosowanie w terapii dolegliwości o podłożu alergicznym. Czarnuszka znosi bowiem nadmierne reakcje alergiczne organizmu. Olej z czarnuszki wpływa na regenerację uszkodzonego naskórka, a także łagodzi stany zapalne. Czarnuszka sprawdza się w przypadku zaburzeń trawienia – przyczynia się do pobudzenia metabolizmu, a także pomaga pozbyć się wzdęć. Czarnuszka potrafi również pobudzić organizm do wytwarzania komórek szpiku kostnego oraz leukocytów, dzięki czemu zapobiega powstawaniu tworów patologicznych.
Olej z czarnuszki Olvita jest produktem w 100% naturalnym więc może być spożywany regularnie przez dłuższy okres. Największą skuteczność terapeutyczną przypisuje się egipskiej czarnuszce, dlatego warto sięgać po olej, który został pozyskany z nasion czarnuszki pochodzącej z upraw największego producenta tej oleistej rośliny - Egiptu.
Czy wiesz, że...
... jedynym dotąd poznanym skutkiem ubocznym przyjmowania oleju z czarnuszki może być pojawienie się czkawki ? Z obserwacji wynika jednak, że zjawisko to zanika już po kilku dniach regularnej suplementacji olejem.
... olej z czarnuszki może powodować skurcze macicy, dlatego nie powinien być spożywany przez kobiety ciężarne ? Z powodzeniem ciężarne mogą go jednak stosować zewnętrznie, np. w przypadku wyprysków skórnych.
STOSOWANIE
1-2 łyżeczek dziennie.
INFORMACJA ALERGENNA
Produkt może zawierać: gluten, sezam, soję, orzechy: ziemne, laskowe, włoskie, makadamia, migdały.
PRZECHOWYWANIE
Przechowywać w suchym i chłodnym miejscu.
Dane techniczne
![]() |
Certyfikat BIO | NIE |
![]() |
Kraj producenta | Polska |
![]() |
Bez glutenu | NIE |
![]() |
Wegetariańskie | TAK |
![]() |
Wegańskie | TAK |
![]() |
Bez laktozy | TAK |
![]() |
Bez jajek | TAK |
![]() |
Bez orzechów | NIE |
![]() |
Bez soi | NIE |

OLVITA
OLVITA Panków 2, 58-125 Panków, Polska, Dystrybutor: Olvita Panków 2, 58-125 Panków, Polska
Dostawa
Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności
Opinie o produkcie (5)
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać opinię o produkcie
Łukasz Wrona
Podobno najlepszy z olejów
ANDRZEJ K
Spełnił moje oczekiwania,super.
Anna D
Genialny smak, ciemna butelka zapewniająca trwałość produktu.
Agnieszka PIOTROWSKA
Bardzo smaczny, wyrazisty w smaku (jak nasiona czarnuszki). Świetny do sałatek.
Damian Piątek
Daję cztery gwiazdki, chociaż sam olej zasługuje na pięć. Już trzeci raz zamówiłem ten produkt, bo jest świetny, ale jest jedna rzecz irytująca. Za każdym razem lejek dozownik wychodzi razem z zakrętką. Czy można użyć lepszego jakościowo opakowania? Produkt bez wątpienia jest tego wart. Chyba że to podkręci znowu cenę (?)




DHL
Czas doręczenia:
Darmowa dostawa od xx zł

Damian Piątek
Daję cztery gwiazdki, chociaż sam olej zasługuje na pięć. Już trzeci raz zamówiłem ten produkt, bo jest świetny, ale jest jedna rzecz irytująca. Za każdym razem lejek dozownik wychodzi razem z zakrętką. Czy można użyć lepszego jakościowo opakowania? Produkt bez wątpienia jest tego wart. Chyba że to podkręci znowu cenę (?)