Siarczan żelaza II 1kg BIOLABORATORIUM
Opis
Siarczan żelaza. Nawóz wiosenny.
Siarczan żelaza to nieorganiczny związek chemiczny – sól żelaza i kwasu siarkowego. Uwodniony siarczan żelazawy, FeSO4·7H2O, był wcześniej nazywany witriolem żelaza lub koperwazą żelaza. Jest jasnozieloną, krystaliczną substancją, która topi się w temperaturze 64°C i przekształca się w monohydrat FeSO4·H2O w temperaturze 90°C. To z kolei uwalnia wodę o temperaturze 327°C i zamienia się w bezwodny siarczan żelaza.
Specyfikacja
Nazwa: Siarczan żelaza(II)
Gatunek: Czysto techniczny
Czystość: Czystość
Wzór chemiczny: FeSO4x7H2O
Charakterystyka
Siedmiowodny siarczan żelaza II, FeSO4·7H2O, przyczynia się do śmierci mchów. Ma charakterystyczną niebiesko-zieloną barwę. Jest to nawóz obniżający pH gleby – najlepiej stosować go w okresie intensywnego wzrostu traw. Zabiegi należy powtarzać co kilka tygodni.
Stosuj do zwalczania mchów
Siarczan żelaza (II) ma silne działanie wysuszające mchy. Charakteryzuje się działaniem kontaktowym i powoduje, że stają się one brązowe, a następnie czarne.
Siarczan żelazawy może eliminować mech z trawników i zapobiegać jego tworzeniu. Pobudza układ odpornościowy roślin i zapobiega chorobom traw. Stosowany jest w leczeniu chlorozy żelaza, która powoduje żółknięcie liści.
Podstawą prawidłowego zwalczania mchów jest dokładne pokrycie preparatem, dlatego najskuteczniejsze są płynne formy środka. Cenną zaletą siarczanu żelaza jest jego aktywność w temperaturach do 0°C. Dzięki temu można go stosować wczesną wiosną, w okresie intensywnego rozwoju mchów, przed wiosennym nawożeniem.
Siarczan żelaza występuje w postaci zielononiebieskiego proszku i grudek, które są dobrze rozpuszczalne w wodzie. Jeśli stężenie będzie zbyt duże, trawa może czernieć, jednak efekt ten znika po kilku dniach. W przypadku zagrożenia przymrozkami nie należy stosować preparatu, można go jednak stosować w temperaturze 0°C i zabieg powtórzyć po ok. 3-4 tygodniach.
Oznaką skutecznego usunięcia mchu to jego czernienie około 2 -3 dni po zastosowaniu preparatu. Martwy mech należy usunąć grabiami – nie kompostować.
Siarczan żelaza należy stosować wyłącznie na terenach trawiastych, gdzie jest dobrze wchłaniany. Nie należy go stosować na powierzchniach budynków takich jak dachy, chodniki, bloczki betonowe, ściany, tarasy, beton, rzeźby ogrodowe i inne, gdyż pozostawia ciemną (czarną lub brązową) powłokę, która jest trudna do usunięcia (można ją usunąć za pomocą).5% roztwór kwasu szczawiowego).
Po zastosowaniu preparatu należy unikać kontaktu z trawnikiem przez około 7 dni, gdyż istnieje ryzyko podrażnienia lub odbarwienia innych powierzchni.
Zbrylanie produktu jest procesem naturalnym, odwracalnym, wpływającym na właściwości trawnika substancja nie ulega zmianie.
Dawkowanie
Do opryskiwania trawnika stosuje się 3% roztwór siarczanu żelaza w wodzie - 300 g (1/3 kg) substancji powinno być w 10 l Wodę można rozpuścić.
Wydajność preparatu: ok. 1 litr roztworu na 5 m² trawnika - potrzeba 200 ml 3% roztworu siarczanu żelaza na 1 m² trawnika.
Maksymalne stężenie do zwalczania mchu - 5%.
Efekt powinien być zauważalny po 2-3 dniach po oprysku.
Dostawa
Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności
Opinie o produkcie (0)




DHL
Czas doręczenia:
Darmowa dostawa od xx zł

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać opinię o produkcie