Strona głównaBez kategoriiKosmetyki w kostce – jak sprawdzają się w praktyce?

Kosmetyki w kostce – jak sprawdzają się w praktyce?

W ostatnich latach kosmetyki w kostce przeżywają swój renesans. Obecnie coraz chętniej sięga się nie tylko po tradycyjne mydła, ale także po szampony, odżywki oraz peelingi w formie kompaktowych cegiełek. O ich popularności decyduje kilka czynników, które przemawiają do miłośników ekologii i filozofii zero waste – a także osób poszukujących rozwiązań idealnych na wyjazdy.

Kosmetyki w kostce – na co dzień i w podróży

Żele i mydła w płynie są niezwykle łatwe w użytku – łatwo się spieniają, można wygodnie je dozować oraz są powszechnie dostępne. Mimo tego kosmetyki w kostce nie tylko powróciły do łask, ale zyskały tak dużą popularność, że obecnie w tej formie można znaleźć już nie tylko mydła do ciała, ale także szampony, odżywki, produkty do demakijażu, mycia twarzy, golenia, peelingowania skóry czy ochrony przed potem.

  • Opcja less waste

Kostki pakowane są w papier lub folię, co oznacza, że wybór tego typu kosmetyku wiąże się z produkcją mniejszej ilości odpadów plastikowych. Ponadto, produkt w kostce może być wygodnie zużyty w całości – resztkę kostki można dokleić do nowej, dzięki czemu nie marnujemy produktu.

  • Idealne do spakowania na podróż

Wielka i nieporęczna butelka z pompką nie jest idealną opcją na wyjazdy. Kostki są mniejsze oraz lżejsze. Co więcej, szampon w kostce lub mydło 2w1 może zastąpić kilka innych produktów, dzięki czemu bagaż nie będzie przeciążony.

Kostki idealnie sprawdzą się przygotowując bagaż podręczny do samolotu, bez konieczności przelewania produktów do mniejszych opakowań.

  • Łatwe w przechowywaniu

Kostka nie musi być pozostawiona pod prysznicem. Warto zaopatrzyć się w mydelniczkę lub specjalny pojemnik do przewożenia kostki. W tej roli sprawdzą się plastikowe słoiczki i opakowania z zakrętką po innych produktach. Warto być eko!

Naturalne mydło w kostce – pielęgnacja całego ciała

Mydło-kostka zastępuje oczywiście standardowy żel pod prysznic. W kostce obecnie dostępne są zarówno mydła glicerynowe, jak również te dedykowane dla skóry wrażliwej i reaktywnej. Wybierać można spośród mydeł do mycia twarzy, pielęgnacji zarostu oraz kostek z dodatkiem ściernych drobinek, jak np. rozdrobnionych pestek, nasion, płatków owsianych czy enzymów roślinnych – które pomagają zachować gładkość i sprężystość skóry.

Dobrej jakości naturalne mydło w kostce będzie odznaczało się:

  • zawartością delikatnych dla skóry składników myjących,
  • dodatkiem naturalnych składników, takich jak olejki, wyciągi roślinne oraz naturalnych aromatów,
  • łatwością stosowania,
  • wydajnością.

Wbrew pozorom, nie wszystkie kosmetyki w formie kostki mogą zachwycić prostym i naturalnym składem. Ważne jest zatem aby dokładnie czytać etykiety oraz poszukiwać kosmetyków w ofercie odpowiednich marek.

O czym pamiętać stosując kosmetyki w kostce

Wydaje się, że w ostatnich latach produkty takie jak odżywki czy szampon w kostce obrosły złą sławą. Część osób uskarża się na trudności z aplikacją kosmetyku, trudne wypłukiwanie czy obciążanie włosów – wszystko to jednak zależne jest nie od formy kosmetyku, ale od jego składu.

Sięgając po kosmetyki w kostce pamiętaj także o:

  • wyborze odpowiedniej kompozycji składników,
  • właściwej aplikacji produktu – kosmetyki w kostce trzeba zwilżyć i rozetrzeć w dłoniach, a dopiero później aplikować je na skórę ciała lub głowy,
  • dokładnym spłukaniu kosmetyków ze skóry i włosów.

Nie da się ukryć, że mydło w kostce jest mniej higieniczne niż produkt w płynie. Na wilgotnej kostce będą namnożyły się bakterie. Zadbaj zatem o odpowiednie warunki jej przechowywania. Kostka wystawiona na oddziaływanie wody będzie się rozpuszczać i mydlić. Kosmetyki można łatwo porcjować, dzięki czemu zamiast całej kostki, pod prysznicem można używać tylko jej kawałka.

Co więcej, każdy domownik powinien korzystać ze swojej kostki mydła. Dzięki temu można także łatwiej dopasować działanie kosmetyku do konkretnych potrzeb skóry, np. trądzikowej, dojrzałej lub z tendencją do przesuszania się.

Dietetyk Ania
Magister Żywienia Człowieka i Dietetyki Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Posiada doświadczenie w pracy z pacjentami. Pasjonatka zdrowego stylu życia i zrównoważonej diety. Uwielbia gotowanie i eksperymentowanie z nowymi smakami.
spot_imgspot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

spot_img
Polecane artykuły
spot_img

Ostatnie artykuły

spot_img