Strona głównaProdukty i przepisyCo to jest Boswellia Serrata? Jak działa i w czym może pomóc?

Co to jest Boswellia Serrata? Jak działa i w czym może pomóc?

Roślina o tajemniczo brzmiącej nazwie nazywana jest także nieco zwyczajniej kadzidłowcem. Znalazła ona zastosowanie we wspieraniu reumatoidalnego zapalenia stawów, a nawet depresji. Ze względu na to, że zwiększa elastyczność skóry oraz redukuje produkcję sebum (czyli łoju skórnego) Boswellia Serrata odnajduje się także w kosmetyce. Co jeszcze potrafi ta mało znana roślina? Czy nie należy jej się większa uwaga?

Boswellia Serrata – egzotyczne drzewo pochodzące z Indii

Okazuje się, że kadzidłowiec charakteryzuje się dość mocnymi właściwościami przeciwzapalnymi, które znane są medycynie naturalnej już od setek lat. Obecnie boswellia serrata stosowana jest jako prozdrowotny produkt wspierający leczenie astmy czy chorób reumatycznych.

Średniej wielkości egzotyczne drzewo kadzidłowca występuje głównie w Indiach, ale można je znaleźć także w północno-wschodniej Afryce czy na Półwyspie Arabskim. Ceni się ją także za walory zapachowe. Pozyskiwana z kory kadzidłowca żywica służy do produkcji niezwykle aromatycznych kadzideł.

Jakie właściwości prozdrowotne prezentuje Boswellia Serrata?

Suplement diety w postaci kapsułek z boswelli serraty ma wiele właściwości, które wspierają nasze zdrowie. Jakimi jeszcze właściwościami charakteryzuje się kadzidłowiec: działa przeciwzapalnie i przeciwbólowo – wyciąg z kadzidłowca wpływa na obniżenie poziomu cholesterolu LDL oraz trójglicerydów we krwi. Właśnie z tego powodu Boswellia Serrata znajduje zastosowanie w profilaktyce chorób sercowo-naczyniowych.

Wspomaga leczenie chorób oddechowych – boswellia serrata ma prozdrowotne właściwości, które wspomogą nas w zmniejszaniu stanów zapalnych czy obrzęków zatok oraz oskrzeli. Wykazuje także właściwości antyalergiczne, z tego powodu zaleca się kadzidłowiec osobom zmagającym się z astmą.

Wspiera walkę ze schorzeniami układu pokarmowego – m.in. z zespołem jelita drażliwego czy owrzodzeniami jelita grubego. Działa antydepresyjnie i przeciwlękowo – jeśli będziemy używać kadzidłowca w dłuższej perspektywie odczujemy jego kojące właściwości. Reguluje poziom cukru we krwi – istotna właściwość szczególnie dla diabetyków.

Czy Boswellia Serrata jest skuteczna?

W 1998 r. przeprowadzono eksperyment z użyciem placebo oraz kwasów bosweliowych, które występują w boswellia serrata. Okazało się, że kwasy skutecznie zmniejszają objawy astmy. Ekstrakt z żywicy kadzidłowca wykazuje także działanie przeciwzapalne. Kadzidłowiec redukuje również bóle reumatoidalne, a także pozytywnie wpływa na ruchomość stawów i zmniejsza obrzęki. Skutecznie wzmacnia kości i wspiera ich odbudowę. Przyspiesza też gojenie urazów.

Zobacz też poprzedni wpis: Roślina ze stepów i prerii – jak stosować i jak działa traganek?

Grzegorz Nowak
Jego specjalność to przedstawienie produktów i przepisów z całego świata oraz sposobów na ekologiczne życie. W jego wpisach znajdziesz wskazówki jakie niewielkie zmiany możesz wprowadzić do swojego życia, żeby stało się bardziej ekologiczne. Wyjaśnia sekretne tajniki przepisów i właściwości produktów, które warto wprowadzić do swojej kuchni.
spot_imgspot_img

7 KOMENTARZE

  1. Właśnie kupiłam Boswellia Serrata firmy Swanson i przeczytałam tutaj interesujące mnie rzeczy,dziękuję.Sadze ze to dobry suplement.

  2. Hura!!! Biorę boswellię od miesiąca czuję się świetnie,stawy mniej bolą i są bardziej sprawne. doznałam szoku gdy obniżyło mi się ciśniinie krwi z 150-160/80-90 na 118-127/70-60.Mam n
    adzieję na uniknięcie operacji kolan z powodu stanów zapalnych i ubytku chrząstki stawowej.Polecam wszystkim z podobnymi problemami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

spot_img
Polecane artykuły
spot_img

Ostatnie artykuły

spot_img