Strona głównaProdukty i przepisyCzym jest i jaki ma wpływ na nasz organizm czarna woda?

Czym jest i jaki ma wpływ na nasz organizm czarna woda?

O dobroczynnym wpływie wody na nasz organizm słyszymy wyjątkowo często. Wiemy już, jak bardzo potrzebna jest ona do prawidłowego funkcjonowania organizmu i dla naszego zdrowia. Picie minimum 1,5 L wody w ciągu dnia sprawia, że nasz organizm jest dostatecznie nawodniony, metabolizm przebiega sprawniej, a my czujemy się po prostu lepiej i mamy więcej energii. Najlepiej, aby wraz z wodą, dostarczać naszemu ciału także cennych minerałów. Dobrej jakości woda mineralna zawiera także dość dużo wapnia i magnezu. Jedną z możliwych opcji spośród wód mineralnych jest całkiem nietypowa, o charakterystycznej czarnej barwie woda, niezwykle bogata w cenne składniki ożywcze.

Czym jest i skąd bierze się czarna woda mineralna?

W czarnej wodzie do picia, nazywanej również wodą antywirusową, nie znajdziemy sztucznych barwników i innych sztucznych dodatków. Jest to produkt w stu procentach naturalny, który swoją niezwykłą barwę zawdzięcza zawartości kwasów humusowych, a przede wszystkim skałom leonardytu, z których się ją pozyskuje. Skały leonardytu powstały z resztek obumierającej materii roślinnej, która przez ponad 80 mln lat osadzała się pod ziemią. Czarna woda zawiera:

 • wysoką zawartość minerałów śladowych,
 • kwasy,
 • humusowe,
 • huminowe,
 • fulwowe.

Kwasy humusowe to substancje, które powstają powstające w wyniku degradacji roślin, prowadzącej do powstania złóż torfu. Kwas fulwowy został uznany za silny przeciwutleniacz. Wspiera on również oczyszczanie organizmu z toksyn, patogenów i metali ciężkich. Stosuje się go także do wspomagania łagodzenia dolegliwości trawiennych. Doskonale wspiera on pracę żołądka i pomaga odbudować uszkodzoną mikroflorę jelitową. Kwasy humusowe mają właściwości przeciwzapalne i przeciwbakteryjne, a dodatkowo naturalną zdolność wiązania nadmiaru hormonów, które w stresowych sytuacjach, są produkowane przez nadnercza. Ponadto, substancje te mogą również:

 • pozytywnie wpływać na namnażanie się krwinek czerwonych i aktywność krwinek białych,
 • wiązać wolne rodniki, przyczyniające się do starzenia się komórek i występowania tzw. stresu oksydacyjnego.

Zalety picia czarnej wody

Wysoka zawartość kwasów huminowych w czarnej wodzie sprawia, że jej regularne picie:

 • przyczynia się do stopniowego wzmacniania układu immunologicznego,
 • wsparcia i ochrony organizmu przed wirusami,
 • wspiera organizm w walce ze stresem – uzupełniając niedobory mikro- i makroelementów, a także ograniczając oddziaływanie hormonów stresu,
 • działa przeciwbakteryjnie i przeciwzapalnie,
 • wspiera walkę ze skutkami przedwczesnego starzenia komórek – dzięki zawartości przeciwutleniaczy, wpływając na poprawę stanu cery, jędrności i elastyczności skóry,
 • usprawnia przyswajanie składników odżywczych przez organizm,
 • pomaga oczyścić organizm z toksyn,
 • korzystnie wpływa na metabolizm.

  Czarna woda mimo swego nietypowego wyglądu, nie ma ani dziwnego smaku, ani zapachu, łatwo zatem włączyć ją na stałe do codziennej diety. Warto to zrobić zwłaszcza teraz, kiedy nadeszło lato, a wraz z nim fala upałów. Jest to również alternatywa dla filtrowanej wody z kranu, zazwyczaj pozbawionej minerałów czy słodkich soków.

Obecne w czarnej wodzie minerały i kwasy dobrze odżywią i nawodnią organizm.

Grzegorz Nowak
Jego specjalność to przedstawienie produktów i przepisów z całego świata oraz sposobów na ekologiczne życie. W jego wpisach znajdziesz wskazówki jakie niewielkie zmiany możesz wprowadzić do swojego życia, żeby stało się bardziej ekologiczne. Wyjaśnia sekretne tajniki przepisów i właściwości produktów, które warto wprowadzić do swojej kuchni.
spot_imgspot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

spot_img
Polecane artykuły
spot_img

Ostatnie artykuły

spot_img