Strona głównaProdukty i przepisyWłaściwości lampy solnej

Właściwości lampy solnej

Lampa solna powstaje z wydrążonej wewnątrz dużej bryłki soli, tak aby w jej wnętrzu powstało miejsce na umieszczenie w niej żarówki. Są one popularne na całym świecie, a kształt jak i barwa każdej z nich są jedyne w swoim rodzaju. Nie ma zatem dwóch identycznych lamp solnych, Zapewnia to oryginalność i niepowtarzalność tego produktu. Jednak dekoracyjny wygląd nie jest jedyną właściwością tych nietypowych lamp, ponieważ dodatkowo wpływają one na nasze zdrowie i samopoczucie. W jaki sposób działa taka lampa?

Jaki wpływ na nasz organizm ma lampa solna?

Wykonana z kryształów soli lampa to naturalny jonizator powietrza, który niezwykle efektywnie podnosi poziom jonów ujemnych w pomieszczeniach. Działa to w taki sam pozytywny sposób na nasz organizm, jak pobyt nad morzem, czy wizyta w Kopalni Soli w Wieliczce. Efekt jonizacji jest w lampie solnej dodatkowo zwiększony dzięki rozgrzaniu kryształów soli poprzez żarówkę. Umieszczona w pokoju lampa solna:

  • wykazuje pozytywny wpływ na drogi oddechowych,
  • będzie emitować jony ujemne, wpływając tym samym na poprawę naszego samopoczucia,
  • ułatwia zasypianie,
  • poprawia koncentrację,
  • niweluje negatywny wpływ urządzeń elektronicznych, jak komputery, telewizory i smartfony nasze zdrowie.

Dla kogo wskazane jest korzystanie z lampy solnej?

Lampy sole szczególnie zaleca się ustawić w pokojach dzieci, w pobliżu telewizorów i komputerów. Mogą one okazać się niezwykle pomocne dla wszystkich osób cierpiących z powodu alergii, z tego względu, że zawierają korzystnie działające na układ oddechowy minerały, jak również dlatego, że kryształy soli wytwarzając jony ujemne w naturalny sposób oczyszczają powietrze z drobinek kurzu, cząsteczek pleśni i grzybów. To naturalne jonizatory powietrza. Wytwarzanie jonów ujemnych sprawia również, że w pomieszczeniu zwiększa się ilości tlenu, dzięki czemu łatwiej jest nam zasypiać. Lampa solna daje łagodne, przyjemne dla oczu i relaksujące światło, przy którym zdecydowanie łatwiej jest się zrelaksować.

W dzisiejszych czasach, kiedy otoczeni jesteśmy laptopami, telefonami i telewizorami, w pracy nierzadko pracujemy całymi dniami przy sztucznym świetle. Wszelkiego rodzaju urządzenia elektroniczne są przecież w dzisiejszym świecie nieodzownym elementem naszego życia. Z komputerów korzystamy w pracy i w szkole, a po powrocie do domu siadamy przed telewizorami. Choć rozwój technologiczny niewątpliwie ma wiele zalet, współczesna technologia pozwala nam zaoszczędzić czas i wszystko dzięki nim staje się łatwiejsze, to jednak wytwarzane przez urządzenia elektroniczne pole magnetyczne wraz z jonami dodatnimi mogą mieć negatywny wpływ na nasz organizm. Jony dodatnie znajdujące się w powietrzu, trafiają do wszystkich użytkowników urządzeń elektronicznych, nierzadko wywołując uczucie zmęczenia, zawroty głowy i wzmagając stres. Dlatego, warto postawić na biurku w pracy, w sypialni lub w pobliżu telewizora nawet niewielkich rozmiarów, wykonaną z naturalnych materiałów lampę solną, która w prosty sposób niweluje działanie szkodliwych jonów dodatnich na nasz organizm.

Grzegorz Nowak
Jego specjalność to przedstawienie produktów i przepisów z całego świata oraz sposobów na ekologiczne życie. W jego wpisach znajdziesz wskazówki jakie niewielkie zmiany możesz wprowadzić do swojego życia, żeby stało się bardziej ekologiczne. Wyjaśnia sekretne tajniki przepisów i właściwości produktów, które warto wprowadzić do swojej kuchni.
spot_imgspot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

spot_img
Polecane artykuły
spot_img

Ostatnie artykuły

spot_img