Strona głównaProdukty i przepisyKarnawałowa uczta - jakie jedzenie przygotować na karnawałową zabawę?

Karnawałowa uczta – jakie jedzenie przygotować na karnawałową zabawę?

Karnawał to czas radości i spędzania czasu w otoczeniu osób, przy których czujemy się dobrze i swobodnie. Niegdyś najczęściej praktykowanym sposobem zabawy było wychodzenie na dancingi, dyskoteki lub na specjalnie przygotowane imprezy – obecnie jednak zdecydowanie większą popularnością cieszą się kameralne domówki, na które zapraszamy tylko najbliższych. Jeśli więc zdecydowaliśmy się na zorganizowania spotkania w naszym mieszkaniu, koniecznie musimy zastanowić się nad doborem odpowiednich przekąsek. W końcu nikt nie chciałby uczestniczyć w przyjęciu, z którego wyjdzie głodny!

Ustalając menu, warto skupić się na tych smakołykach, które będą jednocześnie zdrowe, lekkie i sycące. Nie powinny być one jednak zbyt skomplikowane – prostota dania jest tutaj bardzo ważna, ponieważ większość gości ciągle będzie w ruchu. Jakie rozwiązania będą więc najbardziej praktyczne? Mamy kilka pomysłów.

1. Pieczone warzywa

Pieczone warzywa, a na dodatek na różne sposoby! Świetnym i łatwym w wykonaniu pomysłem jest przyrządzenie tzw. marchewkowych paluszków. Sprawa jest naprawdę prosta: wystarczy tylko pokroić marchewki w średniej długości paski, a następnie posypać je ulubionymi przyprawami i włożyć na kilka chwil do piekarnika. Kolejnym patentem, na który goście na pewno zwrócą uwagę, są warzywne czipsy – na przykład z cukinii lub jarmużu. Również tutaj nie potrzeba zaawansowanych zdolności kulinarnych, ani nietypowych produktów – danie to jest zaś niezwykle pyszne i wyraźne w smaku, choć przy tym bardzo delikatne.

2. Pasty

Jeżeli zrealizujemy pomysł na marchewkowe paluszki (choć można zastąpić je frytkami z selera lub batatów), warto przyrządzić różnego rodzaju pasty, z którymi uda się je połączyć. Klasycznym i bardzo popularnym patentem jest hummus, choć opcji jest tutaj znacznie więcej – wszystko zależy od tego, co akurat mamy pod ręką i na co mamy ochotę. Proponujemy między innymi pasty z zielonego groszku (można dodać do nich odrobinę czosnku), pieczonej papryki, awokado, pieczonych buraków lub pieczonego kalafiora. Dobrym pomysłem jest też przyrządzenie lekkiego sosu, na przykład z jogurtu naturalnego, przyprawionego pieprzem i solą.

3. Mini-kotleciki warzywne

Z mini-burgerami w wersji wegetariańskiej jest podobnie, jak z wyżej opisanymi pastami – nie ma jednego konkretnego warzywa, z którego się je przygotowuje, a wszystko zależy od… naszych kubków smakowych. Produktami, po które sięga się najczęściej, są natomiast buraki, kalafior, por, marchew i dynia, ale można postawić na mniej oczywiste rozwiązania – czerwoną fasolę, szpinak, a nawet młodą kapustę. Tego typu kotleciki świetnie skomponują się ze wspomnianymi już pastami, a także z surowymi warzywami, których także nie powinno zabraknąć na naszym stole.

4. Sałatki

Ostatnia propozycja w dzisiejszym tekście, która jest wręcz podstawą dań, serwowanych na imprezach, zabawach i spotkaniach z przyjaciółmi. Sałatki możemy przygotować zarówno na bazie warzyw, jak i w oparciu o owoce. Czym natomiast je urozmaicić? Sposobów jest wiele: prażonymi pestkami dyni, prażonym słonecznikiem, marynowaną cebulą lub – po prostu – lekkim sosem, choćby jogurtowym. Prawda, że to wcale nie jest trudne? Co więcej – nie jest też czasochłonne. Warto więc zainwestować w warzywa – dzięki nim nasze potrawy będą nie tylko smaczne, ale też zdrowe i lekkostrawne.

Zobacz też wpis: Co będziemy jeść w 2018 roku?

Grzegorz Nowak
Jego specjalność to przedstawienie produktów i przepisów z całego świata oraz sposobów na ekologiczne życie. W jego wpisach znajdziesz wskazówki jakie niewielkie zmiany możesz wprowadzić do swojego życia, żeby stało się bardziej ekologiczne. Wyjaśnia sekretne tajniki przepisów i właściwości produktów, które warto wprowadzić do swojej kuchni.
spot_imgspot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

spot_img
Polecane artykuły
spot_img

Ostatnie artykuły

spot_img