Strona głównaPorady dietetyczneKonsultacje z dietetykiem online i na żywo: co zyskujesz?

Konsultacje z dietetykiem online i na żywo: co zyskujesz?

Wszyscy wiemy, że to, co spożywamy każdego dnia, ma istotny wpływ nie tylko na nasze ciało, ale także na nasz umysł. Mówi się, że przez żołądek można dotrzeć do serca, a tak naprawdę przez żołądek można trafić do… każdego organu, ponieważ pożywienie ma kolosalny wpływ na wszystkie aspekty funkcjonowania organizmu.

Spotkanie z dietetykiem – może to być także dietetyk online – może mieć szereg pozytywnych skutków. Rozmowa ze specjalistą i zastosowanie się do jego zaleceń jest dobrym pierwszym krokiem na drodze do złagodzenia wielu dolegliwości i poprawy ogólnego stanu zdrowia. Konsultacje z dietetykiem mogą pomóc Ci zrzucić zbędne kilogramy, dodać energii, zwiększyć odporność, zminimalizować problemy z układem pokarmowym, zlikwidować huśtawki nastroju…  Mnóstwo ludzi już to zrobiło i cieszy się pozytywnymi efektami oraz lepszą jakością życia: czas na Ciebie! Aby Cię przekonać, przygotowaliśmy 3 najważniejsze powody, dla których konsultacje z dietetykiem mogą być najlepszym, co spotka Cię w tym roku.

Porady eksperta, czyli koniec z błądzeniem

Mówi się, że to kucharze są specjalistami od jedzenia. Prawda, ale tak naprawdę to dietetycy znają pożywienie od podszewki. Co więcej, kompetentny dietetyk to osoba z prawdziwą pasją: stale dokształcająca się, zapoznająca się z najnowszymi trendami i, co ważniejsze, z najnowszymi badaniami w swojej dziedzinie. Dietetycy są na bieżąco z zagadnieniami odżywiania, dlatego możesz mieć pewność, że Twoje problemy zostaną rozważone z perspektywy aktualnych odkryć i naukowych ustaleń. Nie musisz już zdawać się na wiedzę zaczerpniętą z wątpliwych internetowych źródeł albo opowieści znajomych!

Czy wiesz, co jesz? Teraz już tak!

Współcześnie pożywienie jest uprawiane, przetwarzane, przyrządzane i podawane na niemal nieskończenie wiele różnych sposobów, co sprawia, że pojęcie „zdrowej żywności” jest rozmyte i niejasne bardziej niż kiedykolwiek. Konsultując się z dietetykiem, poznasz fakty, które pomogą Ci wyeliminować nieścisłości i realnie poprawić swoją dietę. Dietetyk online lub na żywo będzie mógł opowiedzieć Ci o mikro- i makroelementach, kaloriach, grupach produktów i poszczególnych składnikach, których należy unikać lub, przeciwnie, których spożycie warto zwiększyć. Dietetyk doradzi Ci także, co zrobić, aby złagodzić objawy alergii i nietolerancji pokarmowych. A wszystko to ze starannym uwzględnieniem Twojego wieku, wagi, płci, stopnia aktywności fizycznej i wszystkich innych istotnych czynników – o czym nieco więcej w następnym punkcie.

Dieta skrojona na miarę

Wiesz, co jest jedną z największych wad wszystkich diet cud, które krążą po Internecie i drukowane są w kolorowych czasopismach? To, że opierają się na założeniu, że jeden model – jeden jadłospis – będzie pasował każdemu, bez względu na to, jak skomponowane jest jego ciało, ile ma lat, jakiej jest płci, jaki jest skład jego ciała, wiek, płeć, jaki tryb życia prowadzi.

Tak naprawdę każda osoba ma bardzo indywidualne potrzeby i wymagania dietetyczne – tylko doświadczony dietetyk może, wziąwszy pod uwagę wszystkie czynniki, skomponować dla niej jadłospis, który pomoże w osiągnięciu rozmaitych celów zdrowotnych. Dietetyk zasugeruje także rozwiązania, które pozwolą zastosować nowe zasady odżywiania w praktyce, biorąc pod uwagę styl życia konkretnej osoby. Jeżeli, na przykład, masz problem ze zdrowym odżywianiem się, ponieważ bardzo dużo pracujesz, dietetyk podpowie Ci, w jaki sposób możesz ominąć tę przeszkodę. Co jednak najważniejsze, dietetyk – online czy na żywo – może być Twoim największym kibicem, wspierającym Cię na drodze do zdrowszego, bardziej racjonalnego odżywiania.

Mgr Malgorzata Zawieja Dietetyk Kliniczny
Dietetyczka kliniczna. Od wczesnych lat fascynował ją wpływ jedzenia na nasze zdrowie i samopoczucie, i jak często wybieramy produkty w sposób losowy i nieświadomy. Ciekawość zaprowadziła ją na studia dietetyczne we Wrocławiu, które ukończyła z tytułem magistra w 2018 roku.
spot_imgspot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

spot_img
Polecane artykuły
spot_img

Ostatnie artykuły

spot_img