Strona głównaPopularny artykuł ⭐🤍⭐Naturalne zioła wspierające walkę z pasożytami

Naturalne zioła wspierające walkę z pasożytami

Pasożyty to organizmy, których wokół nas nie brakuje – ich jaja, które przez pewien czas mogą przetrwać poza żywym organizmem, niewidoczne gołym okiem, często znajdują się w dziecięcej piaskownicy, na huśtawkach, na placach zabaw, na sklepowych wózkach, niemytych warzywach i owocach, klawiaturze komputera, przyciskach od domofonów czy w windzie i na klamkach. Między innymi to dlatego tak ważne jest prawidłowe i regularne mycie rąk po powrocie do domu, nawet jeśli wydaje nam się, że niczego brudnego nie dotykaliśmy. Pasożytami jelitowymi stosunkowo łatwo jest się zarazić, szczególnie jeśli mamy w domu zwierzęta. Szacuje się, że w Polce, nosicielami owsików jest niemalże 90% dzieci, a co siódmy dorosły – glisty ludzkiej. Pomocne w walce z pasożytami mogą okazać się cenione i stosowane w medycynie ludowej od lat zioła o działaniu przeciwpasożytniczym. Są one łatwo dostępne, skuteczne i bezpieczne w stosowaniu.

Objawy zakażenia pasożytami

Może zdarzyć się, że pasożyty żyją w ludzkim organizmie przez całe lata, a objawy zakażenia są na tyle niejednoznaczne, że możemy w pierwszej chwili nie skojarzyć ich z występowaniem pasożytów. Ich obecność może przyczynić się do zaburzeń wchłaniania witamin i minerałów, osłabiają naturalną odporność organizmu, a także zatruwają go wytwarzanymi przez siebie toksynami. Kurację ziołami oczyszczającymi warto wdrożyć zapobiegawczo, bądź kiedy zauważymy takie objawy jak:

  • podkrążone oczy,
  • przewlekłe uczucie zmęczenia i brak energii,
  • częste problemy jelitowe, takie jak zaparcia lub biegunki. ból brzucha, wzdęcia,
  • częste infekcje,
  • bóle mięśni,
  • bóle głowy,
  • alergie,
  • sucha łuszcząca się skóra,
  • wypryski i zmiany trądzikowe cery.

Zioła o działaniu przeciwpasożytniczym

Ziołowe kuracje odrobaczające przeprowadza się za pomocą naturalnych produktów, stosowanych zazwyczaj w postaci naparów bądź suplementów diety. W trakcie leczenia należy zrezygnować ze słodyczy i ograniczyć spożywanie cukru w innej postaci, a także używek takich jak alkohol – cukier i drożdże stanowią doskonałą pożywkę dla różnego rodzaju pasożytniczych organizmów. Pasożyty nie lubią natomiast takich produktów jak kiszone ogórki i kapusta, a także naturalne kefiry. Kuracji tej powinni poddać się wszyscy członkowie rodziny. Do ziół wspomagających walkę z pasożytami zaliczamy między innymi:

wrotycz – stosuje się go jako lek zwalczający robaki obłe, jak owsiki, glista ludzka, a także robaki płaskie i roztocza pasożytnicze. Poza tym napar z wrotyczu wykazuje także właściwości przeciwbólowe, przeciwzapalne, rozkurczowe, uspokajające, jak również pozytywnie wpływa na proces przemiany materii. Napar z tego ziela należy pić regularnie najpierw na czczo, a później w ciągu dnia szklankę od dwóch do czterech razy dziennie. Wrotycz ma silny, charakterystyczny aromat i gorzkawy smak,

piołun – to skuteczny produkt od wielu już lat znany i używany w walce z drobnymi pasożytami jelitowymi. Pomaga on pozbyć się płazińców, obleńców i pierwotniaków. Ziele piołunu stosuje się w postaci naparu (co dodatkowo reguluje pracę układu pokarmowego i niweluje dolegliwości trawienne), ekstraktu w płynie lub w kapsułkach,

kamala – jest naturalnym produktem ziołowym, stosowanym od lat w Indiach jako lek na tasiemca nieuzbrojonego, uzbrojonego, czy bruzdogłowca szerokiego. Poza właściwościami przeciwpasożytniczymi środek ten wykazuje również właściwości antybakteryjne i przeczyszczające. Odpowiednią ilość proszku, podaną na opakowaniu, zalewa się gorącą wodą, parzy pod przykryciem przez około 20 minut i pije na czczo.

Wymienione zioła bardzo często wchodzą w skład gotowych herbatek i mieszanek różnych ziół o działaniu oczyszczającym organizm z pasożytów. W mieszankach tych oprócz piołunu i wrotyczu można znaleźć także rośliny o podobnym działaniu, na przykład ekstrakt lub liść orzecha włoskiego, gorzknik kanadyjski, tymianek, korzeń omanu, macierzanka, koper włoski czy korzeń kudzu. Należy pamiętać również o tym, że jeśli podejrzewamy występowanie pasożytów, szczególnie u dzieci, dobrze jest skonsultować się z lekarzem i wykonać badanie w laboratorium.

Grzegorz Nowak
Jego specjalność to przedstawienie produktów i przepisów z całego świata oraz sposobów na ekologiczne życie. W jego wpisach znajdziesz wskazówki jakie niewielkie zmiany możesz wprowadzić do swojego życia, żeby stało się bardziej ekologiczne. Wyjaśnia sekretne tajniki przepisów i właściwości produktów, które warto wprowadzić do swojej kuchni.
spot_imgspot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

spot_img
Polecane artykuły
spot_img

Ostatnie artykuły

spot_img