biogo.pl
#zmieniajzbiogo
do kasy suma: 0,00 zł
Waluty
KONSULTACJE DIETETYCZNE

Kategorie:

   Pobierz nasz informator:
Zobacz

 Klaudia Dąbrowska
dietetyk kliniczny

Jestem absolwentką studiów licencjackich w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nysie i studiów magisterskich na Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Wyznaję zasadę, że wszystko jest dla ludzi, trzeba znać jednak umiar. Jestem zwolenniczką aktywnego wypoczynku, miłośniczką górskiego trekkingu, wspinaczki i boulderingu.

 Marta Mazurek
dietetyk kliniczny

Zawsze uważałam, ze sposób w jaki się odżywiamy ma duży wpływ na nasze samopoczucie, to skłoniło mnie  do podjęcia studiów na kierunku Dietetyka Kliniczna na Śląskim Uniwersytecie Medycznym a następnie kontynuowałam studia na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu, które ukończyłam z tytułem magistra dietetyki klinicznej 2017 roku. W parze ze zdrowym odżywianiem szło zamiłowanie do sportu. Przez wiele lat trenowałam Karate Kyokushin – co pokazało mi jak duży wpływ na dobre wyniki w sporcie ma sposób w jaki się odżywiamy. W wolnym czasie uwielbiam biegać, pływać, w sezonie zimowym jeździć na nartach.

W swojej praktyce zawodowej kieruję się potrzebami pacjenta. Stawiam na równowagę, umiar i dobre wybory. Ważna  jest dla mnie obustronna współpraca i szczerość. Stawiam na zdrową dietę jako podstawę zaś suplementy jako pomoc w niedoborach. 

 


Prowadzimy konsultacje dietetyczne stacjonarnie i online.


Na czym polegają pierwsze i kolejne wizyty oraz jak się do nich przygotować? 
Poniżej znajdziesz podstawowe informacje, jeśli chcesz umówić się na wizytę pobierz załącznik w pdf. i zobacz jak się do niej przygotować.

1. Pierwsza konsultacja dietetyczna

Jest to pierwsze spotkanie w poradni dietetycznej lub za pośrednictwem Skype. Wizyta ma charakter rozmowy podczas której, dietetyk przeprowadza wywiad żywieniowo-zdrowotny, gromadzi informacje na temat preferencji, trybu życia, stanu zdrowia podopiecznego. Podczas wizyty stacjonarnej przeprowadzane są pomiary antropometryczne oraz analiza składu ciała.
Na podstawie tych informacji dietetyk opracowuje indywidualne zalecenia zdrowotne oraz jadłospis dla pacjenta.

2. Analiza składu ciała 

Analiza wykonywana jest przy pomocy analizatora składu ciała Tanita. Jest to urządzenie, które przepuszcza przez ciało impuls elektryczny. Impuls ten jest kompletnie nieszkodliwy. Na podstawie bioimpedancji naszych tkanek, czyli ich oporu elektrycznego, urządzenie jest w stanie ocenić poszczególne parametry ciała. Pomaga to w indywidualnym doborze diety oraz monitorowaniu uzyskiwanych efektów.
 
Analiza obejmuje:
- pomiar masy ciała
- zawartość tkanki tłuszczowej (w % i kg)
- zawartość wody w organizmie (w % i kg)
- masę mięśniową (w kg)
- masę kostną (w kg)
- wskaźnik BMI i BMR
- wiek metaboliczny
- zawartość wisceralnej tkanki tłuszczowej
- porównanie do norm

3. Wizyty kontrolne

Wizyty kontrolne pozwalają podsumować wyniki stosowania zaleceń i diety, zweryfikować postępy pacjenta, skorygować ewentualne błędy, wprowadzić zmiany w kolejnych jadłospisach. Podczas tych spotkań pacjent ma możliwość rozwiać swoje wątpliwości i opowiedzieć o swoich odczuciach. Na spotkaniu także wykonywane są pomiary antropometryczne oraz analiza składu ciała- w celu porównania wyników ze stanem wyjściowym.
Czas trwania: 40 minut.

4. Indywidualne plany żywieniowe, jadłospisy

Jadłospisy układane są personalnie biorąc pod uwagę stan zdrowia pacjenta, stan fizjologiczny, preferencje żywieniowe, tryb życia.
Do jadłospisu dołączone są przepisy, sposób przygotowania posiłków.

  Pobierz nasz informator:
Zobacz

Kontakt z dietetykiem pod numerem: 880-800-111 wybierając nr. wewnętrzny 04 lub mailowo: dietetyk@biogo.pl.  

Gabinet dietetyczny jest czyny od poniedziałku do piątku w godzinach 9-19. 

Dietetyk nie oferuje ani nie sprzedaje suplementów diety, jedynie indywidualne jadłospisy i porady dietetyczne.


PROMOCJA

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium