biogo.pl
Waluty
Waluty
Kategorie blog
Chmura tagów
Eko aplikacje – jak technologia wspiera ekologiczny tryb życia 0

Technologia nas otacza czy tego chcemy czy nie. Spośród wszystkich urządzeń, najchętniej sięgamy po telefon i to w nim dzieje się duża część naszego życia. Mamy aplikacje do kontaktu ze znajomymi, takie, które planują nam aktywności, więc może też fajnie mieć jakąś, która wspiera… ekologię? Dzisiaj chcemy wam przedstawić parę aplikacji, które mogą pomóc kształtować wasze proekologiczne nawyki.

czytaj całość »
Właściwości miodu gryczanego – dlaczego warto po niego sięgać? 0
Właściwości miodu gryczanego – dlaczego warto po niego sięgać?

Po różnego rodzaju miody sięgamy chętnie. Czy to chcąc zastąpić zdrowszym słodzikiem biały cukier, czy też dla urozmaicenia zdrowych przekąsek, smoothie i napojów. Miód stanowi źródło cennych składników, takich jak minerały, aminokwasy oraz witaminy. Tworzony jest przez pszczoły z pyłków kwiatowych różnych odmian roślin. Z tego względu poszczególne rodzaje miodu odznaczają się różną kompozycją zawartych w nich składników.

czytaj całość »
Kiedy sięgnąć po suplementy na sen? 0
Kiedy sięgnąć po suplementy na sen?

Dynamiczny rytm życia bardzo często wiąże się ze stresem. W ciągu każdego dnia jesteśmy narażeni na wiele czynników, które mogą stanowić przyczynę zdenerwowania i napięcia. Może to prowadzić do wystąpienia problemów z zasypianiem lub też pogorszyć jakość naszego nocnego wypoczynku. W takich sytuacjach warto sięgnąć po suplementy na poprawę snu.

czytaj całość »
Kiedy stosować selen? 0
Kiedy stosować selen?

Prowadzenie zróżnicowanej diety, która pozwoli zaspokoić zapotrzebowanie we wszystkie niezbędne dla organizmu składniki jest trudne. Szczególnie jednak warto pamiętać o mikroelementach, których, chociaż niewiele, organizm wciąż potrzebuje do prawidłowego funkcjonowania. Jednym z takich składników jest selen.

czytaj całość »
Właściwości srebra koloidalnego 0
Właściwości srebra koloidalnego

Srebro koloidalne, określane także inaczej jako nanosrebro, jest substancją, która jest ceniona i wykorzystywana od tysiącleci. Współcześnie nadal znajduje szerokie zastosowanie w okulistyce oraz dermatologii. W tym wpisie skupimy się przede wszystkim na pozytywnym oddziaływaniu srebra koloidalnego na naszą skórę – przekonaj się jaki wpływ na jej kondycję może mieć dobrze dobrany preparat z nanosrebrem.

czytaj całość »
Jakie są rodzaje olejków eterycznych? 0
Jakie są rodzaje olejków eterycznych?

Olejki eteryczne wytwarzane są z przeszło dwóch tysięcy roślin różnych odmian. Wykorzystywane były zarówno w tradycyjnym ziołolecznictwie, jak i obecnie – przez zwolenników aromaterapii oraz stosowania naturalnych produktów w pielęgnacji ciała. Odpowiednio pozyskane wyciągi roślinne odznaczają się bogactwem cennych składników, a także pięknym aromatem, którym można wypełnić przestrzeń pomieszczenia.

czytaj całość »
Olejki eteryczne – zastosowanie oraz właściwości 0
Olejki eteryczne – zastosowanie oraz właściwości

Każdy z nas ma zapewne swoje sprawdzone sposoby na walkę ze zmęczeniem – może być to aktywność fizyczna, ulubiony posiłek lub kontakt z przyrodą. Kiedy jednak musimy zmierzyć się ze stresem lub gorszym samopoczuciem, warto zatroszczyć się także o to, aby nasze najbliższe otoczenie epatowało relaksującą atmosferą. Najlepszym sposobem na odprężenie jest domowa aromaterapia, oparta o cenne właściwości olejków eterycznych.

czytaj całość »
Work-life balance – jak znaleźć złoty środek? 0

Jako Polacy jesteśmy drugim najbardziej zapracowanym narodem w Unii Europejskiej. Więcej pracują od nas tylko… Grecy. Pozostałe kraje za to, cenią sobie czas wolny, który pożytkują na hobby czy spędzanie czasu z rodziną. Z czego to wynika i jak zachować tzw. work-life balance czyli równowagę pomiędzy pracą a życiem prywatnym? Dowiecie się czytając dalej!

czytaj całość »
Tkaniny – jak o nie dbać, by zostały z nami na dłużej 0

 

Czy zdarzyło Ci się kupić kiedyś jakieś ubranie, niby z dobrej jakości materiału, które po krótkim czasie już wyglądało na znoszone. Dlaczego? Co poszło nie tak? W tym artykule podpowiemy, odpowiemy na te pytania! Dzisiaj odkryjemy przed wami tajniki tkanin. O czym powinieneś wiedzieć przy ich wyborze i jak o nie dbać aby zostały z nami na dłużej.

czytaj całość »
Kiedy brać białko? 0
Kiedy brać białko?

Komponując posiłek, śniadanie, obiad czy kolację, warto zadbać o, aby za każdym razem składał się on odpowiednio z węglowodanów, wartościowych tłuszczów, witamin, mikroelementów i rzecz jasna – białka. Proteiny stanowią budulec ciała, a także są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Czynniki takie jak wiek, płeć i tryb życia decydują o tym, jak duże jest jednostkowe zapotrzebowanie na białko. Kiedy brać pod uwagę wzbogacenie diety o dodatkową porcję protein i zawartych w nim aminokwasów?

czytaj całość »
Najczęściej kupowane
do góry
Sklep internetowy Shoper Premium